ogłoszenia dodaj obiektkontakt
powrót na stronę główną Karkonosze powrót na stronę główną

Ciekawe artykuły


Miejsce na reklamę
tel. (075) 64 19 919


Znajdź na stronie


Dodaj obiekt gratis
drzewo noclegów


zapory i jeziora w Karkonoszach - Karkonosze jeziora i zapory

zapory i jeziora w Karkonoszach [9103]

 Zapory i jeziora w Karkonoszach doskonale wpisują się tutejszy krajobraz i tworzą niezwykłe połączenie natury z budowlami. Kilka doskonałych miejsc, w których zbudowano zapory z pewnośœcią stanowią świetną atrakcję i dopełniają górskiego krajobrazu. Wiele jezior, które tutaj się znajduje powstało w wyniku utworzenia zapór na rzekach, tym samym zmieniając nieco krajobraz tych wyjątkowych gór.

Z całą pewnośœcią najpiękniejszą zaporą w Sudetach jest zapora w Pilchowicach, która w chwili, gdy została wybudowana była największą w Europie, a do dziśœ jest chętnie odwiedzana i podziwiana przez turystów. Pilchowice to mała miejscowoœć niedaleko Jeleniej Góry, w której główną atrakcją jest ta duża zapora zbudowana z kamienia.

Długośœć w koronie tej pięknej budowli to aż 270 metrów, a wysokoœć wynosi 62 metry. Ta imponująca zapora u stóp ma niewielką elektrownię. Podczas wielkiej powodzi tysiąclecia w 1997 roku woda przelała się przez koronę zapory.

Kolejnym imponującym miejscem jest zapora Sosnówka oraz zbiornik, które wspólnie tworzą harmonijny widok. Wzdłuż zapory rozciąga się piękny krajobraz na pasmo górskie Karkonoszy. Główna zapora ma długoœć półtora kilometra, a boczna to aż 300 metrów długośœci.

Równie atrakcyjnie przedstawiają się jeziora w Karkonoszach. Wyjątkowe zbiorniki wodne, które są rozsiane po całych górach stanowią dodatkowy element, który podkreśœla dzikośœć przyrody.

Do najpopularniejszych jezior w Karkonoszach należą jezioro Leśœniańskie i jezioro Złotnickie. Jezioro Leśœniańskie powstało w wyniku przegrodzenia rzeki zaporą we wsi Czocha. Ten zbiornik ma nie tylko zastosowanie funkcjonalne, ale też wygląda niezwykle atrakcyjnie i podnosi walory tutejszej przyrody. Wokół zbiornika często pojawiają się zwierzęta, ptaki, które lubią bujną gęstwinę i bliskoœć wody.

Jezioro Złotnickie to kolejny zbiornik wodny, który chętnie jest odwiedzany przez turystów. Podobnie jak jezioro Leœniańskie jest to zbiornik, który powstał w wyniku przegrodzenia rzeki. Zapora powstała na rzece Kwisie poniżej Gryfowa ŚŒląskiego. W najbliższej okolicy jeziora Złotnickiego znajdują się liczne pola namiotowe oraz Wypożyczalnia sprzętu wodnego. To idealne miejsce dla osób, które chcą spędzić wakacje nad jeziorem i mieć tam wiele różnych atrakcji dla całej rodziny.


foto : Jezioro Złotnickie


foto: Jezioro Bukówka


SZKLARSKA PORĘBA SPOSOBEM NA NUDĘ


Zobacz równieżJeśli chciałbyś umieśćić link do tej strony, poniżej masz gotowy kod.

ONLINE 19 (2) licznik: strona główna | mapa strony | kontakt | dodaj obiekt | Panel klienta
Strona wygenerowana w 0.033 sek.