ogłoszenia dodaj obiektkontakt
powrót na stronę główną Karkonosze powrót na stronę główną

Ciekawe artykuły


Miejsce na reklamę
tel. (075) 64 19 919


Znajdź na stronie


Dodaj obiekt gratis
drzewo noclegów


Turystyka Górska w Polsce -

Turystyka Górska w Polsce [1852]

Turystyka górska cieszy się coraz większym zainteresowaniem w naszym kraju. Zapewne przyczyniła się do tego łatwość podróżowania oraz chęć obcowania z naturą, która pozwala odpocząć od wielkomiejskiego hałasu oraz gwaru. Gdzie można uprawiać turystykę górską w Polsce i w jaki region warto się wybrać?
Zdecydowanie najbardziej znanymi górami na terenie Polski są Tatry, które każdego roku odwiedzane są przez bardzo dużą liczbę turystów. Największa ich liczba decyduje się na przyjazd do Zakopanego w sezonie letnim i zimowym. Zakopane to oczywiście zimowa stolica Polski, gdyż to właśnie tutaj na turystów czeka sporo wyciągów i tras narciarskich o różnym stopniu trudności. Tatry przyciągają miłośników wędrówek zarówno latem, jak i zimą, chociaż oczywiście zimową porą wędrowanie po górach nie należy do najbezpieczniejszych. Na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego znajduje się sporo ciekawych szlaków. Największym zainteresowaniem cieszy się Morskie Oko, Kasprowy Wierch oraz oczywiście tatrzańskie doliny: Chochołowska, Kościeliska oraz Strążyska.
Tatry to nie jedyne miejsce, w którym można uprawiać turystykę górską. Jeśli uwielbiamy górskie wycieczki, wówczas możemy też odwiedzić Karkonosze lub Bieszczady. Góry te może są nieco mniej popularne, ale na ich terenie także można spacerować ciekawymi szlakami. Do najniższych gór są natomiast zaliczane Góry Świętokrzyskie, znajdujące się w okolicy Kielc. Szczyty nie są zbyt wysokie, więc góry te można polecić nawet rodzinom z małymi dziećmi.

Zobacz również    Jeśli chciałbyś umieśćić link do tej strony, poniżej masz gotowy kod.

    ONLINE 11 (1) licznik: strona główna | mapa strony | kontakt | dodaj obiekt | Panel klienta
    Strona wygenerowana w 0.029 sek.