ogłoszenia dodaj obiektkontakt
powrót na stronę główną Karkonosze powrót na stronę główną

Ciekawe artykuły


Miejsce na reklamę
tel. (075) 64 19 919


Znajdź na stronie


Dodaj obiekt gratis
drzewo noclegów


karpacz sporty ekstremalne - sporty ekstremalne w karpaczu

karpacz sporty ekstremalne [3539]

Wielbiciele mocniejszych wrażeń nie będą się z pewnoœcią nudzili w Karpaczu. Oferuje on wiele atrakcji dla miłoœśników sportów ekstremalnych, zarówno letnich, jak i zimowych.  W miesiącach zimowych na żądnych adrenaliny czeka między innymi wspinaczka lodowa. Tę niesamowitą dyscyplinę uprawia się na pokrytych lodem œścianach, lodospadach, czyli zamarzniętych wodospadach i różnych formacjach sopli. Karpacz i jego okolice są wręcz stworzone do tego typu atrakcji.  Wspinaczka taka wymaga oczywiœcie odpowiedniego sprzętu. Niedośœwiadczeni wspinacze mogą liczyć na pomoc instruktorów, dysponujących odpowiednią wiedzą oraz umiejętnośœciami. Kolejna nietypowa propozycja dla aktywnych to skiapinizm będący połączeniem wspinaczki zimowej, wędrówki na nartach oraz zjazdu na nartach. Fani snowboardu mogą w Karpaczu uprawiać snowboarding wysokogórski, skoki oraz ewolucje snowboardowe. Infrastruktura pod tego rodzaju sporty została tu bardzo dobrze przygotowana.

Latem Karpacz oferuje między innymi skoki na bungee i kolarstwo górskie wraz z jego najbardziej ekstremalną odmianą, czyli downhill. Polega ona na zjeŸdzie rowerem na czas po bardzo stromych,naturalnych zboczach. Terenów do uprawiania kolarstwa górskiego w Karpaczu nie brakuje.  Œścieżki zjazdowe zachwycą nawet najbardziej wymagających. Są kręte, wąskie, wyboiste, usłane kamieniami oraz naturalnymi przeszkodami, takimi, jak wystające korzenie drzew czy pojawiające się ni stąd ni zowąd głazy.  Czego chcieć więcej? Jazda kładem czy czterokołowym motorem po takiej okolicy również może okazać się nie lada wyzwaniem. Do wspinaczki skałkowej bez wątpienia nadają się natomiast skałki wokoło Karpacza.  Można tu również uprawiać wspinaczkę bez asekuracji, czyli tak zwany buldering.

Karpacz sporty ekstremalne nie tylko mocno wspiera, ale również mocno promuje.  Można to zauważyć przeglądając różnego rodzaju oferty turystyczne. To jedno z tych miejsc, które dla turystów aktywnych sa wyjątkowo przyjazne. Należy jednak podkreœślić, że Karpacz znajduje się w sąsiedztwie Karkonoskiego Parku Narodowego. Przebywanie na jego obszarze poza wyznaczonymi szlakami turystycznymi, których jest naprawdę wiele, jest zabronione.  Wszyscy, którzy chcą tu aktywnie spędzać czas powinni o tym pamiętać. Swobodne korzystanie z terenu parku w celach rekreacyjnych czy sportowych może być po prostu niebezpieczne.

Zobacz również    Jeśli chciałbyś umieśćić link do tej strony, poniżej masz gotowy kod.

    ONLINE 17 (2) licznik: strona główna | mapa strony | kontakt | dodaj obiekt | Panel klienta
    Strona wygenerowana w 0.034 sek.