ogłoszenia dodaj obiektkontakt
powrót na stronę główną Karkonosze powrót na stronę główną

Miejsce na reklamę
tel. (075) 64 19 919


Znajdź na stronie


Dodaj obiekt gratis
drzewo noclegów


MIEJSCOWOŚĆ - Piechowice

Piechowice

Niewiele znajdziemy w kraju takich miast jak Piechowice, które rozciągają się na pięciu obszarach geograficznych - Karkonosze, Pogórze Karkonoskie, Góry Izerskie, Pogórze Kaczawskie i Kotlina Jeleniogórska. Miasto i jego okolice posiadają wiele walorów turystycznych, z których na uwagę zasługują dwa pomniki przyrody: najstarszy w Polsce cis liczący sobie 700 lat oraz unikalny rezerwat krokusów.

Do wyjątkowych atrakcji turystycznych niewątpliwie można zaliczyć: Śnieżne Kotły, Wielki Szyszak (drugi szczyt Karkonoszy), Wodospad Szklarki, Rezerwat Krokusów w Górzyńcu, Bobrowe Skały i 700-letni Cis.

Około 100 km oznakowanych szlaków turystycznych zaprowadzi Państwa w niepowtarzalne miejsca oddalone od zatłoczonych głównych tras turystycznych. Wszyscy, którzy poszukują w górach kontaktu z przyrodą, spokoju i ciszy znajdą wymarzone warunki wypoczynku.

Nieliczna, ale przyjaźnie nastawiona do turystów obsługa miejsc noclegowych oczekuje na każdego mile widzianego gościa.

W okolicznych lasach na wytrwałych obserwatorów czekają rzadko w Polsce spotykane muflony.

W okolicach Piechowic (Góra Grzybowiec) znajduje się znakomita trasa dla narciarstwa biegowego.
W samym mieście znajduje się stadion Klubu Sportowego LECHIA, na terenie którego organizowane są zawody sportowe. Również w mieście, przy ul. Nadrzecznej, znajduje się Klub Jeździecki "BASKIL", który jest organizatorem rajdów konnych, przejażdżek rekreacyjnych oraz prowadzi szkółkę jeździecką.

Piechowice leżą u zbiegu dolin Małej Kamiennej i Kamiennej na wysokości 350-480 m n.p.m.. W granicach miasta znajdują sie miejscowości Michałowice i Górzyniec, posiadające szczególne walory turystyczno-wypoczynkowe.

Szlaki turystyczne niebieski i żółty wiodą w najpiękniejsze i najdziksze zakątki Karkonoszy. W centrum miasta znajduje się węzeł szlaków turystycznych wiodących w Góry Izerskie, Karkonosze, do Szklarskiej Poręby, Bobrowych Skał, Michałowic i Jagniątkowa.

Z Piechowic można się wybrać również do wodospadu Szklarki, na zamek Chojnik, do Jagniątkowa lub na Śnieżne Kotły. Również droga łącząca Piechowice z Michałowicami prowadzi przez unikatowy wykuty w skale tunel.

Dobrze rozwinięta sieć szlaków turystycznych w mieście i okolicy (prawie 100 km znakowanych szlaków turystycznych) i bliskość do położonych w górach wyciągów krzesełkowych i orczykowych stwarzają bardzo dobre warunki do uprawiania różnorodnej turystyki przez cały rok.

 

 


Atrakcje

Pakoszów, Bobrowe Skały, Cicha Dolina, Huta Julia, Michałowice, Pałac Pakoszów, Piechowice, Rezerwat 'Krokusy' w Górzyńcu, Ścieżka edukacyjna 'Cicha Dolina',


NOCLEGI
Jeśli chciałbyś umieśćić link do tej strony, poniżej masz gotowy kod.

ONLINE 14 (3) licznik: strona główna | mapa strony | kontakt | dodaj obiekt | Panel klienta
Strona wygenerowana w 0.465 sek.