ogłoszenia dodaj obiektkontakt
powrót na stronę główną Karkonosze powrót na stronę główną

Miejsce na reklamę
tel. (075) 64 19 919


Znajdź na stronie


Dodaj obiekt gratis
drzewo noclegów


MIEJSCOWOŚĆ - Kowary

Kowary 

Kowary położone są na terenie, gdzie różnica wzniesień wynosi od 400 do 1280 m n.p.m.. Są tu dogodne warunki dla sportów zimowych i wypoczynku w górskiej aurze. Latem stoki znakomicie wykorzystywane są do uprawiania sportów lotniarskich (paraglajty, lotnie i motolotnie).

Dużą popularnością cieszą się szlaki turystyki konnej i rowerowej prowadzące przez Karkonosze i Rudawy Janowickie.

Zwiedzanie Kowar możemy rozpocząć od bardzo starego kościoła, który powstał prawdopodobnie w XIV. Obecny wygląd kościół zyskał dzięki odbudowie w roku 1670. Najstarszą jego częścią jest nawa główna i wieża, na ścianie której znajduje się rzeźba Madonny z XIV w.

Wzdłuż głównej ulicy Kowar ciągną się kamieniczki mieszczańskie z XVIII w. oraz ratusz wybudowany w stylu klasycystycznym w roku 1788. Przy drodze do Wojkowa znajduje się pałac Radociny, nazywany też Nowym Dworem z otaczającym go parkiem. W części północnej u stóp wzgórza Ciszyca (463 m) znajduje się klasycystyczny pałacyk nazywany "Radziwiłówką" ze względu na to, że był on w pewnym czasie letnią rezydencją Namiestnika Księstwa Poznańskiego Antoniego Radziwiłła.

Linki


Atrakcje

Dom Kata, Dom Tradycji Miasta Kowary, Kościół p.w. Najświętszej Marii Panny, Kowarska Skała, Kowarska starówka, Kowarskie Kopalnie, Kowary , Nowy Dwór, Pałac Ciszyca, Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska, Przełęcz Kowarska, Przełęcz Okraj, Radziwiłłówka, Schronisko PTTK “Na przełęczy Okraj”, Skalnik, Skalny Stół, Sztolnie Kowary, Uroczysko,
GALERIANOCLEGI
Jeśli chciałbyś umieśćić link do tej strony, poniżej masz gotowy kod.

ONLINE 17 (2) licznik: strona główna | mapa strony | kontakt | dodaj obiekt | Panel klienta
Strona wygenerowana w 0.424 sek.